Początek strony
Wróć na początek strony Alt+0
Przejdź do wyszukiwarki Alt+1
Przejdź do treści głównej Alt+2
Przejdź do danych kontaktowych Alt+3
Przejdź do menu górnego Alt+4
Przejdź do menu lewego Alt+5
Przejdź do menu dolnego Alt+6
Przejdź do mapy serwisu Alt+8
Menu wysuwane
Herb podmiotu Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Gminy Kuryłówka
Menu góra
Strona startowa Przydatne informacje Rejestr zmian
Poleć stronę

Zapraszam do obejrzenia strony „Start - Zaproszenie do składania ofert na usługi integracji społecznej - Rejestr zmian, rejestr 2175, menu 9, artykuł 2175 - BIP - Urząd Gminy Kuryłówka”

Zabezpieczenie przed robotami.
Przepisz co drugi znak, zaczynając od pierwszego.

P ) # @ % R F 3 - 0 A w s f d A P # @ :

Pola oznaczone są wymagane.

Treść główna

Rejestr zmian

Modyfikacja treści aktualności 'Rozbudowa infrastruktury turystycznej nad zalewem w Ożannie [IN.271.106.2.2024]'

 

G M I N A   K U R Y Ł Ó W K A

POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

Rozbudowa infrastruktury turystycznej nad zalewem w Ożannie

postępowanie prowadzone jako część zadania ogólnego:

Zagospodarowanie terenów wokół zalewu Ożanna w zakresie turystycznym oraz rekreacyjno - wypoczynkowym

(strona postępowania)

 

OGŁOSZENIE (wyjątki z SWZ)

GMINA KURYŁÓWKA ZAPRASZA WSZYSTKICH  ZAINTERESOWANYCH

DO WZIĘCIA UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

 

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane (RB)

Słownik CPV

- 45244200-1 - Mola

- 45242000-5 – Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

- 45111291-4 – Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

- 45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

- 43325000-7 – Wyposażenie parków i placów zabaw

- 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

Numer referencyjny: IN.271.106.2.2024

ID na BZP zamówieniach: ocds-148610-c7192710-aa1a-11ee-a06e-7a3efa199397

Numer BZP – ogłoszenie o zamówieniu nr 2024/BZP 00004163/01 z dnia 03.01.2024

Link bezpośredni: https://ezamowienia.gov.pl/mo-client-board/bzp/notice-details/2024%2FBZP%2000004163%2F01

Finansowanie: z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych

Zamawiający: Gmina Kuryłówka; 37-303 Kuryłówka 527;

Tel/faks. 17 2438010, e-mail sekretariat@kurylowka.pl

http://www.kurylowka.pl

Prowadzący: Inwestycje i Zamówienia publiczne

Tel/faks. 17 2438010, e-mail inwestycje@kurylowka.pl

Komunikacja przetargowa: przetargi@kurylowka.pl

1. Określenie przedmiotu:

1.1. Przedmiotem postępowania jest wykonanie zadania polegającego na połączeniu kilku elementów inwestycyjnych w celu ostatecznego rozwiązania i użytkowania całości zadania jako obiektu służącego rekreacji w obrębie Zalewu Ożanna.

1.2. Zakres obejmuje wielkości wskazane w dokumentacji technicznej załączonej do postępowania oraz wyjaśnieniach i odpowiedziach zamawiającego w trakcie procedur. Nieodłącznym elementem jest również SWZ a w szczególności dział II z opisem elementów nie ujętych w dokumentach technicznych jeśli będzie potrzeba ich uszczegółowienia.

1.3. Na zakres całościowy składają się elementy składowe, które spójnie dopiero tworzą zakres zadania.

1.3.1. Pomost P1 - rekreacyjny składający się jednej części o długości 20,0m wraz ze slipem do wodowania małych łodzi; pozwalający na ich załadowanie oraz swobodne wsiadanie.

1.3.2. Pomost P11 - pomost rekreacyjny składający się jednej części załamanej przy linii brzegowej o łącznej długości ok. 85,0m. wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Pomost z barierką łączy dwa brzegi zatoczki.

1.3.3. Ciąg komunikacyjny na odcinku AB – szer.3,0m z kostki nie fazowanej wraz z infrastrukturą zagospodarowania bezpośredniego

1.3.4. Odcinek CD – biegnący wzdłuż istniejącego chodnika. Podstawowymi elementami zadania są lampy oświetleniowe z zasilaniem biegnącym wzdłuż ciągu betonowego (dla tego zadania 23 szt.) z podłączeniem do rozdzielnicy RG.

1.3.5. Dla wszystkich zadań wymagana jest dokumentacja geodezyjna powykonawcza wykonanych elementów ze względu na ich specyfikę wykonania choć nie wszystkie są wrysowane w dokumentację postępowania a jedynie opisane jako do wykonania

2. Warunki techniczne wykonania i odbioru zadania.

2.1. Warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych zawarte są w opisach ujętych w SWZ jak również dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (załączniki do SWZ). Wykonanie zostało oparte również o decyzje pozwolenia wodno-pranego RZ.ZUZ.4.4210.180.2021.EB z dnia
07 lipiec 2021r. oraz RZ.ZUZ.4.4210.406.2021.EB z dnia 13 grudnia 2021r wydane na podstawie operatu wodno-prawnego.

2.2. Warunki wykonania ogólne oraz dodatkowe nie wpisane szczegółowo w dokumentację budowlaną a niezbędne do właściwego wykonania, które wraz z warunkami SWZ muszą być wliczone do oferty i podlegać realizacji a które wycenić musi wykonawca samoistnie w oparciu o zasady obliczenia ceny oferty zawarte w dziale III niniejszej SWZ oparte są na poniższych zasadach:

2.2.1. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że użyte w dokumentach technicznych, SWZ i w załącznikach do SWZ parametry lub normy krajowe lub przenoszące na normy europejskie lub normy międzynarodowe oraz inne elementy dokumentacji mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to oznacza, że mają takie znaczenie, że parametry techniczne tak wskazanych produktów określają  wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości materiałów i produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy a zatem definicja ma zapis:

w przypadku przy przedstawieniu przez Zamawiającego w poszczególnych elementach dokumentacji technicznej jakichkolwiek znaków firmowych, wskazań typów urządzeń lub jakiegokolwiek sposobu wskazania producenta - informacje te, należy uznać za przykładowe i oferować materiały (urządzenia) o nie gorszych parametrach technicznych i charakterystykach. W takim też przypadku materiału i urządzenia muszą spełniać minimalne wymogi zawarte w dokumentacji technicznej w szczególności w zakresie:

1) wymogów i charakterystyk technicznych

2) funkcjonalności w korzystaniu z nich

3) estetyki

4) wymogów ochrony środowiska

5) wymogów trwałości i kosztów utrzymania

Wszelkie wątpliwości Wykonawca winien wyjaśnić z Zamawiającym na etapie przygotowywania oferty, w trybie określonym w niniejszej specyfikacji.

Natomiast możliwe do zastosowania materiały i urządzenia oczekiwane pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” powinny spełniać wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów i parametrach obowiązujących w obecnym czasie budowy i przepisach technicznych.

Zgodnie z opisem powyżej rozwiązania powinny być więc „równoważne” do założonych na warunkach wskazanych powyżej. Terminu „równoważne” nie należy utożsamiać z terminem „wariantowe”, gdyż jest to całkiem inny zakres uwarunkowań.

2.2.2. W przypadku braku dokładnych rozwiązań detali oraz rozwiązań „typowych", braku wyjaśnień do nich przez Zamawiającego i braku znalezienia opisów w dokumentach odniesienia, należy przyjąć do wyceny rozwiązania „STANDARD", które w pewnych sytuacja mogą być zmienione w trakcie realizacji zadania
z uwzględnieniem warunków i wymagań ust. 2.3 niniejszego Działu.

2.2.3. Realizację wszystkich zadań należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami i normami jak również wymogami normalnego i bezpiecznego funkcjonowania oraz zasadami wiedzy technicznej.

2.2.4. Materiały wbudowywane i instalowane w trakcie realizacji zamówienia muszą być fabrycznie nowe, zgodne z parametrami określonymi w dokumentacji technicznej jak również odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.

2.2.5. Należy doliczyć wszelkie roboty niezbędne do wykonania zadania i wykorzystania go zgodnie z przeznaczeniem oraz wymogami ppoż. i BHP jak również prawa budowlanego i prawa ochrony środowiska.

Należy stosować materiały i urządzenia wymagane przez Zamawiającego, które posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty (dokumenty te są wymagane w komplecie przy odbiorze końcowym). Należy również doliczyć wszelkie elementy niezbędne do właściwego uruchomienia a następnie zgodnego z prawem użytkowania całości zadania ujętego w warunkach umowy.

2.2.6. Obiekt i obszar podległy zadaniu oraz teren przyległy należy przyjąć jako w ruchu ciągłym. Roboty powinny być zorganizowane w sposób i terminach nie powodujących utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu a z racji tego, ze część robót może być wykonywana w trakcie sezonu turystycznego, roboty powinny być zorganizowane w sposób i terminach nie powodujących dodatkowego utrudnienia. Obszar robót zabezpieczony zarówno pod względem BHP jak i uciążliwości. Wykonawca bierze na siebie całkowitą odpowiedzialność obszar wykonywania robót i komunikację do niego. Teren ma być zabezpieczony.

2.2.7. Wykonanie robót wykończeniowych, porządkowych oraz ewentualnie naprawczych po robotach podstawowych w celu doprowadzenia do uzyskania właściwej estetyki i naprawy elementów uszkodzonych w trakcie wykonania zadania bez względu na to czy zostały ujęte w dokumentach technicznych.

2.2.8. W trakcie realizacji zadania będzie prowadzony dziennik budowy gdzie zapisywane będą wydarzenia, które mogą mieć wpływ na wykonanie przedmiotu zamówienia. Dziennik budowy będzie prowadził kierownik budowy. Oprócz tego prawo do wpisów do dziennika mają przedstawiciel Zamawiającego (jako Inwestor) oraz autor dokumentacji technicznej.

2.2.9. W trakcie prowadzenia robót należy pamiętać o warunkach środowiskowych a zatem stosować odpowiednie metody oraz materiały. Wykonawca będzie zobowiązany stosować olej biodegradowalny o parametrze biodegradacji nie gorszym niż 60%. Impregnacja konstrukcji została opisana w dokumentacji i będzie potwierdzona przez kierownika budowy odpowiednim oświadczeniem.

2.2.9. Rozliczenie mediów wykorzystanych do zadań związanych z wykonaniem umowy należy do wykonawcy i ma być uzgodnione z Dysponentem.

3. Szczegóły w dziale II SWZ.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych: zawarto w ogłoszeniach BZP i SWZ dział I

1. Warunki wykluczenia:

1.1. Wykonawcy podlegają wykluczeniu zgodnie z art. 108 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j.Dz.U.2023 poz. 1605 ze zm.) oraz wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j.Dz.U.2023 poz.1497 ze zm.)

1.2. Zamawiający przewiduje stosowanie zapisów art. 109 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j.Dz.U.2023 poz. 1605 ze zm.)
w zakresie wykluczenia, pkt 5), pkt 7), pkt 8) i pkt 10) W zakresie podmiotów zagranicznych stosuje się odpowiednio.

2. Warunki postępowania:

2.1. W zakresie spełnienia wymogów zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie ustanawia szczegółowych wymagań do spełnienia warunku. Potwierdzenie ogólne zawarte w oświadczeniu.

2.2. W zakresie kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie ustanawia szczegółowych wymagań do spełnienia warunku. Potwierdzenie ogólne zawarte
w oświadczeniu.

2.3. W zakresie spełnienia wymogów sytuacji ekonomicznej lub finansowej

1) Zamawiający wymaga aby Wykonawca posiadał ważną i aktualną Polisę lub inny dokument potwierdzający, iż Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na dzień składania ofert. Wymagana suma ubezpieczenia powinna być nie mniejsza niż: 500.000,00 PLN co potwierdza w oświadczeniu. Polisa musi obejmować wszystkie główne elementy w zakresie zadania.

Przed podpisaniem umowy wybrany Wykonawca przedstawia Zamawiającemu ważną na dzień składania Polisę o wartości minimalnej: 1.000.000,00 PLN dotyczącą zakresu prowadzonej działalności w zakresie wszystkich elementów zadania (wymagane all risk w zapisach lub inny zapis stwierdzający o ochronie od wszelkich zdarzeń podczas trwania kontraktu). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie Polisy OC nie mogą być sumowane, a odpowiednie zapisy dotyczące odpowiedzialności powinny znaleźć się w warunkach umowy pomiędzy nimi.

Okres ważności polisy – od dnia podpisania umowy do ostatniego dnia obowiązywania gwarancji i rękojmi. W przypadku Polisy z datą ważności krótszą; Wykonawca wraz z polisą dołącza oświadczenie, iż zobowiązuje się do przedłużenia ważności Polisy na niezbędną wymaganą kwotę przed upływem terminu jej wygaśnięcia stosownie do warunków wymaganych w postępowaniu.

Przedstawienie Polisy przed podpisaniem umowy jest warunkiem niezbędnym do spełnienia potwierdzającym możliwość podpisania tej umowy.

2) Wykonawca posiada odpowiedni potencjał ekonomiczny i płynność finansową aby móc zrealizować właściwie zadanie w określonych terminach wykonania i płatności. Potwierdzenie ogólne zawarte w oświadczeniu.

2.4. W zakresie spełnienia wymogów zdolności technicznej lub zawodowej Wykazując spełnienie warunków zgodnie z poniższym opisem dla wszystkich części razem.

1) Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. (zdolność zawodowa)

2) W ciągu ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie – wykonawca realizował co najmniej jedną robotę o podobnym charakterze i złożoności co przedmiot niniejszego postępowania. Przez „podobny charakter robót” należy rozumieć:

a) remont, budowę, przebudowę ciągów komunikacyjnych z kostki, płyt, masy bitumicznej, lub utwardzane w inny sposób o powierzchni wykonanej min. 200,0 m2

oraz

b) remont, budowę, przebudowę obiektów opartych na wodzie (lub w wodzie) oraz inne podobne na odmiennej podbudowie (np. drewniane pomosty na plażach i.t.p.), a także jakiegokolwiek komunikacyjne konstrukcje o powierzchni min. 50m2, lub długości 40,0m

3) Ze względu wymogów Prawa budowlanego zamawiający wymaga osoby na stanowisku kierownika budowy z uprawnieniami do prowadzenia robót bez ograniczeń
i przynależnością do właściwej Izby zawodowej. Kierownik budowy musi dysponować doświadczeniem w okresie ostatnich 3 lat, co najmniej jednej roboty na warunkach minimalnych wymaganych w doświadczeniu od wykonawcy w opisie lit b).

Zgodnie z art. 12a Prawa budowlanego który to odsyła do ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2016 r. poz. 65) przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego nie jest wymagana od obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia
o Wolnym Handlu (EFTA) gdyż do posiadania uprawnień w wykonywaniu samodzielnych funkcji w budownictwie nie jest wymagana przynależność do izby samorządu zawodowego.

Zamawiający dopuszcza zmianę osób na stanowisku kierownika budowy na warunkach analogicznych do warunków zmiany zawartych w ust. 1.3. niniejszego działu dotyczących podmiotów trzecich.

Kierownik budowy albo jest zatrudniony przez Wykonawcę albo wykonawca nim dysponuje na zasadzie umowy cywilno – prawnej co należy wskazać.

Zamawiający dopuszcza aby w przypadku braku doświadczenia kierownika budowy w zakresie wskazanych wymaganych robót wykonawca może dodatkowo wykazać kierowników robót z wzmiankowanym doświadczeniem i uprawnieniami, którzy będą brali udział w wykonaniu umowy co potwierdzą odpowiednim oświadczeniem.

Zamawiający wymaga kierownika budowy z uprawnieniami konstrukcyjno – budowlanymi w celu prowadzenia wskazanego zadania i złożenia dokumentów do PINB w Leżajsku.

4) Wykonawca musi wykazać się dysponowaniem w zakresie zapewnienia niezbędnego podstawowego sprzętu, w tym minimum: samochód ciężarowy, sprzęt do wbijanie pali (przy wskazaniu sprzętu wskazać sposób wbijania) oraz urządzenia tnące (piły łańcuchowe), przy czym do smarowania układów tnących w eksploatowanych piłach łańcuchowych Wykonawca będzie zobowiązany stosować olej biodegradowalny o parametrze biodegradacji nie gorszym niż 60%, zagęszczarka (ubijarka do kostki).

2.5. Zgodnie z art. 117 wspólnie ubiegający się o zamówienie wykonawcy muszą spełniać podstawowe warunki, a w ramach wykazania doświadczenia (ust. 3.1.4. pkt.2) wskazuje co najmniej jeden wykonawca, natomiast w ramach oświadczenia, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4) podpisanego przez wszystkich startujących razem, ma wynikać, iż ten wykonawca, który wykazuje doświadczenie jako spełnienie warunku udziału musi wykonać min. 80% zakresu zadania.

2.6. Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie podmiotu trzeciego, to podmiot ten w ramach zadania musi wykonywać czynności w zakresie w jakim wykonawca się na to powoływał, a zatem należy wskazać go jako podwykonawcę i odpowiednio wypełnić dokumenty składane w postępowaniu.

3. Oferta będzie podlegać ocenie po spełnieniu formalnych wymogów określonych w Dziale I ust. 1 SWZ w zakresie spełnienia warunków przedmiotowych. W tym zakresie, na etapie składania ofert, zamawiający nie ustanawia szczegółowych wymagań warunków przedmiotowych i nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych. Dokumenty na potwierdzenie zgodnie z warunkami zadania będą przekazywane w trakcie jego realizacji na warunkach wskazanych w SWZ i umowie.

4. Szczegóły w dziale I SWZ ust. 1 i ust. 3.

Termin składania ofert: 31.01.2024 godz. 09:00

Termin związania ofertą: 29.02.2024

Kryteria:

Cena – 88%

Gwarancja i rękojmia – 12%

Wadium:

Każdy oferent przystępujący do przetargu obowiązany jest wnieść wadium do dnia i czasu składania ofert w wysokości 25.000,00 PLN

W przypadku przelewu sugeruje się przekazanie wcześniejsze (nie na ostatnią minutę), aby uniknąć komplikacji technicznych przekazów elektronicznych. Liczy się wyłącznie czas dotarcia pieniądza do Zamawiającego (otrzymania faktycznego na konto).

Wartość zamówienia szacowana: 1.000.000,00 zł plus przewidziane art. 214 pkt 7)

Wartość jaką zamawiający przeznacza na wykonanie zadania z VAT w wysokości:

1.225.000,00 PLN

Dokumentacja postępowania:

Informacje ogólne [POM-ogóln.zip]

Geologia gruntu w obszarze [POM-geolog.zip]

Dokumenty formalno-prawne [POM-form-prawne.zip]

Operat techniczny [POM-operat.zip]

Specyfikacje [POM-sst.zip]

Dokumenty techniczne dla pomostu 1 [POM 1 -tech.zip]

Dokumenty techniczne dla pomostu 11 [POM 11 -tech.zip]

Dokumenty zgłoszenia dla robót odcinka AB [POM-techAB.zip]

Dokumenty zgłoszenia dla robót odcinka CD [POM-techCD.zip]

Dokumenty formalne postępowania [POM-swz.zip]

******

ZAPYTANIA (PYTANIA I ODPOWIEDZI)

W związku z zapytaniami zamawiający przypomina, iż będzie udzielał odpowiedzi na podstawie warunków i zgodnie z zasadami opisanymi w ust. 7 działu I SWZ.

W szczególności dotyczy to zapytań innych niż same wyjaśnienia do SWZ, a które zostały opisane w ust. 7.2.7 tegoż działu.

 

Zapytanie 1

1. SWZ str. 31 Dz. II. P. 1.3.1 / 3 prośba o wyjaśnienie „instalacja zasilająca” brak informacji w projekcie.

2. SWZ str. 31 Dz. II. P. 1.3.1 / 4 prośba o wyjaśnienie uszczegółowienie. „4) podejścia do pomostu od strony północnej”

3. Prośba o przesłanie czytelnych rysunków projektowych pomostu P11 (lepszej jakości wydruk lub przesłanie pliku w formacie dwg.).

4. Prośba o uzupełnienie projektu budowlanego dla pomostu P11.

5. Czy istnieje możliwość odbycia wizji lokalnej z przedstawicielem Zamawiającego?

6. Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie desek ryflowanych na pokrycie pomostu o grubości >/= 47mm netto (wg. PB deska ryflowana 50mm). Dysponujemy asortymentem 50mm brutto (tarcica bez strugania).

7. Czy Zamawiający dopuszcza zabudowę pali oraz konstrukcji pomostu z drewna świerkowego lub jodły?

8. Czy Zamawiający dopuszcza konstrukcję pomostów z drewna w klasie C24? Zaproponowana klasa C30 znacząco podniesie koszt budowy.

9. Proszę o informację czy w przypadku zakończenia 100% robót z pozytywnym odbiorem w roku 2024 pozwoli na rozliczenie finansowe za całość inwestycji?

10. Czy Zamawiający zezwala na prowadzenie prac bez czasowego wykluczenia prowadzenia prac (dotyczy sezonu wakacyjnego – biorąc pod uwagę teren rekreacyjny na którym prowadzona będzie inwestycja)?

11. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość prowadzenia negocjacji w temacie harmonogramu rozliczeń – zwiększenie ilości transz?

12. Proszę o potwierdzenia zapisu w SWZ str.59 Dz.IV §14 p.1 (zabezpieczenie należytego wykonania umowy) „ Wykonawca wnosi w dacie zawarcia niniejszej umowy zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 4,5% wynagrodzenia umownego brutto za przedmiot umowy…”. Wysokość zabezpieczenia to 4,5%?

13. Czy Inwestor dopuszcza możliwość dodania zapisu w umowie o łącznej sumie kar umownych nie uwzględniając zapisów 1 i 2 w §15 (nie wchodzą o sumy kar umownych)?

14. Czy na terenie inwestycji istnieje już oświetlenie latarniami, tak aby dobrać konkretny model (wzór) który jest zamontowany? Lub czy Zamawiający dopuszcza zapis w ofercie/umowie o przyjętej w kalkulacji wartości jednostkowej oświetlenia i rozliczenia różnicy zakupu po dokonanym wyborze konkretnego modelu (wybór w trakcie realizacji)?

15. Zdemontowane płyty chodnikowe (dotyczy zakresu AB) wg. opisu technicznego „Zdemontowane płyty chodnikowe nadające się do użytku wywieźć w miejsce wskazane przez Inwestora,..” – proszę o uszczegółowienie czy transport dotyczy to terenu inwestycji, gminy, powiatu ?

 

Odpowiedzi 1

Ad. 1 Jest to odniesienie do opisanego w tym samym dziale zapisu ogólnego 2.5.1 oraz szczegółowo w ust. 2.5.6. pkt 4) (dwa słupki i tablica)

 

Ad. 2 Kierunki należy rozumieć zgodnie z orientacją map. Samo nazewnictwo „podejście” ma oznaczać dostosowanie i skonfigurowanie terenu nabrzeża w najbliższym otoczeniu pomostu (np. zagęszczenie, podsypanie kamykiem z profilowaniem) aby umożliwić zarówno najazd na płyty „slipu” jak i wejście na pomost przy spełnieniu warunków i wymagań art. 100 ustawy, zawarte opisowo w ust. 2.4 działu II.

 

Ad. 3 Ze względu na błędną skalę rysunków udostępnionych, są one faktycznie mało czytelne. W związku z powyższym do pobrania jest właściwe formatowanie i odpowiednie rysunki >>>pobierz>>>. Plik wektorowy jest dla wszystkich pomostów – należy dobrać, natomiast PDF są czytelne dla P11.

 

Ad. 4 Pytanie nie doprecyzowane co do zakresu. Sama dokumentacja jest dla obiektu prostego i nie przedstawia specjalnego zakresu. Jeśli oprócz załączników w postępowaniu, opisów dodatkowych zawartych w SWZ i wyjaśnień do tej pory występujących (na końcu na przedmiarach) znajdują się tam elementy niejasno opisane to należy stosować rozwiązania oparte na ogólnie przyjętych standardach, normach, przepisach i zasadach obowiązujących.

 

Ad. 5 Jest to możliwe zgodnie jak to opisano w ust. 2.27 oraz ust. 7.5 działu I SWZ oraz po kontakcie z zamawiającym. Przewidziany termin to maksymalny czas do końca przyszłego tygodnia, jednak chęć na uczestnictwo należy zgłaszać do 23.01 godz. 11.00. W tym samym dniu pod ogłoszeniem ukaże się termin.

 

Ad. 6 Z racji braku dokładnego sprecyzowania w opisie oraz standardów wymiarowych, biorąc pod uwagę dopuszczalne odchyły zamawiający dopuszcza po frezowaniu wymiar netto po frezowaniu jako minimum 46mm. Nie będzie dopuszczalny wymiar mniejszy.

Ad. 7 i ad. 8 Zamawiający nie przewiduje zmiany materiałów oraz klas ich jakości. Preferowanym materiałem jest modrzew. Klasa również pozostaje bez zmian.

 

Ad. 9 i ad. 11 Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie jak to opisano w ust. 3.3. działu II SWZ, natomiast nie dopuszcza zmian transz odbiorowych i płatności jak opisano w ust. 3.4. działu II SWZ w nawiązaniu do ust. 3.5.

 

Ad. 10 Zamawiający dopuszcza takie rozwiązania jak opisano w ust. 2.2.6 oraz warunkach ust. 2.3.

 

Ad. 12 Tak, zabezpieczenie wynosi 4,5% aby zgodnie z zaokrągleniem wpisanym do warunków mieściło się w podstawowym marginesie ustawowym bez dodatkowych zależności.

 

Ad. 13 Zamawiający nie zamierza wprowadzać zmian we warunkach umownych.

 

Ad. 14 Brak jest w chwili obecnej oświetlenia, które ma służyć docelowo, należy je dobrać w oparciu o warunki minimalne podane w opisach zarówno ogólnych dotyczących wyposażenia zawartych w dziale II jak i dodatkowo szczegółowym dla lamp oświetlenia ujęte w ust. 2.5.6. pkt 7) działu II SWZ.

 

Ad. 15 Warunku nie należy uwzględniać w wycenie swoich robót. Zamawiający wykona je samodzielnie (zarówno rozbiórka jak i wywiezienia)

dn. 16.01.2024

Wojciech Sydoń

Inwestycje i Zamówienia publiczne

WIZJA W TERENIE

Zgodnie ze zgłoszeniem zainteresowania wizją w terenie, Zamawiający ustala termin spotkania na dzień 26.01.2024 (piątek) o godz. 9:00. Spotkanie zainteresowanych odbędzie się w miejscu prowadzenia zadania, od strony wschodniej przy wejściu do planowanego chodnika (sąsiedztwo mostu). W razie potrzeby możliwe spotkanie po przeglądzie i wizji w terenie u Zamawiającego celem doprecyzowania tematu.

dn. 23.01.2024

Wojciech Sydoń

Inwestycje i Zamówienia publiczne

 

Metryka

data wytworzenia
2024-01-03
data udostępnienia
2024-01-03
sporządzone przez
Sydoń Wojciech
opublikowane przez
Sydoń Wojciech
data wykonania
2024-01-23
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.